Recovering a forgotten password

Setting up a new account

Holiday in Greece

Greece and the Greek islands are a beautiful region. Every island is remarkable and has its unique atmosphere, and every single island can offer something both for tourists and travellers. Searching for peace and romanticism? Looking for active places with varied nightlife scene? Discover all the islands and choose the best one for you!

 

Prodej zájezdů na rok 2020

Letos to bylo extrémně brzy, ještě jsme prodávali poslední zájezdy na letošní rok, a zároveň již první na rok příští. Možná, že na nákup je ještě nyní opravdu brzy, ale déle, než do února, byste váhat neměli, aby se neopakovala situace z letoška, kdy řada lidí odložila nákup a čekala na zajímavý Last minit, který nejenže nepřišel, ale pak už nebylo skoro nic, téměř všechno zajímavé ubytování  a všechny nej lokality byly v létě již vyprodané.


Zprávy z předchozích let

Níže uvedené zprávy jsou jen občasné základní info vkládané v průběhu asi deseti posledních let, Všechny potřebné informace najdete na stránce jednotlivých ostrovů.


Jak je teď v Řecku?

Samozřejmě tím nemyslíme počasí, i když, kdo chce, může se podívat na stránku Řecko - počasí, ale myslíme tím život a situaci celkově. Mám v Řecku poměrně hodně přátel, pár soukromých, pár pracovních, vše cestovní ruch, a ti si nestěžují. Pravda, ani nejásají, ale prý je všechno v pohodě, obchodu a práci se daří, turistů přijelo více, než by s ohledem na samé negativní články a zprávy očekávali. Dokonce kolegové z půjčoven aut a motocyklů na největších ostrovech hlásili, že od července do půli září mají plno. To samé kamarádi, kteří mají v Řecku studia a apartmány a nabízí soukromé ubytování. Tak snad se tato situace udrží a vše bude dobré i v roce 2016.


Sledování aktuálních akcí a zajímavostí z Řecka

Protože CK vypisují akce občas velmi nahodile a jen na krátkou dobu (často je zajímavá sleva jen na několik dní k příležitosti "narozenin" ck nebo třeba k velikonocům) a občas je problém informaci zákazníkům rychle doručit, založili jsme vlastní stránku na Facebooku. Kromě slevových akcí zde najdete i různé zajímavosti a novinky jako je info o rozšíření nabídky na méně tradiční ostrovy, info o nových ubytování nebo třeba upozornění na zajímavé články a zprávy z Řecka. Stránky jsou Řecko v detailech na Facebooku a pokud si nás přidáte do oblíbených, budeme velmi rádi. Upozorňujeme, že na Facebooku budou jen vybrané zajímavosti a akce, pro běžné lasty a dlouhodobé akce i nadále sledujte Aktuální akce a slevy CK


Mapa Řecka

V souvislosti s drobnými změnami grafiky jsme změnili záhlaví stránky. Nově grafické znázornění Řecka s možností přímého odkazu z mapy najdete na stránce Mapa Řecka


POZOR - úplná novinka

S potěšením Vám oznamuje, že jsme u každého místa zavedli zobrazování cestovních kanceláří, které ho mají v nabídce. Viz. ukázková tabulka po pravé straně. Tedy u každého ostrova, letoviska i u každého hotelu najdete přehlednou tabulku se seznamem partnerských cestovních kanceláří, které mají zobrazenou destinaci nebo hotel v nabídce. Odkazy vedou vždy na příslušnou destinaci přímo u cestovní kanceláře, takže se můžete rychle a jednoduše  podívat na aktuální akce, last minute slevy či online slevy, které se k ostrovu, letovisku či hotelu u jednotlivých CK vztahují. Detaily najdete na stránce Přehled CK - tabulka.


Řecko - poznávací zájezdy

Přehled poznávacích zájezdů do Řecka a na řecké ostrovy je kompletní a zahrnuje to nej z nabídky mnoha CK. Hlavně se poznávací zájezdy jezdí do oblasti Olympské riviéry a Peloponés, ale několik zájezdů zahrnuje i Korfu, Lefkadu, Zakynthos a Kefalonii. Samostanou kapitolou jsou pak samostatné poznávací zájezdy na Krétu, ke kterým je občas přidané Santorini. Přehled je na stránce Poznávací zájezdy do Řecka a na řecké ostrovy.


Další cestovní kanceláře v nabídce

Během prosince zahájilo prodej někok dalších CK, takže je nabídka zájezdů v systému rozšířena i o cestovky jako jsou CK Marted, BonTon, Neckermann či Teplická Rekrea. Po kliknutí na jméno CK se Vám zobrazí výběr zájezdů omezený jen na tyto CK. Samozřejmě, i na zájezdy těchto CK platí náš slevový a bonusový program.


Nová CK v systému

1.12. 2010 jsme do systému přidali CK Melissa Travel. Jejich zájezdy najdete na stránce CK Melissa Travel, detailní slevové programy a svozy najdete vypsané u každého zájezdu. Stačí kliknout na ikonu Slevy a akce k zájezdu.   


Akce - Vstup do vodního parku WaterPark Tsilivi zdarma

Každý, kdo si zakoupí zájezd do hotelu Admiral, získá také neomezený vstup do akvaparku v Tsilivi úplně zdarma. Akvapark je hned kousek od hotelu a vstupné je neomezené, takže užívat si skvělé atrakce, jako jsou třeba rafting, obří trychtýř, skluzavky či jacuzzi, můžete každý den. Detaily najdete na stránce Akce_waterpark


Nové letovisko na Kefalonii

Přidali jsme do naší databáze nové letovisko na ostrově Kefalonia. Jmenuje se Spartia a  doporučuje me ho všem, kdo mají rádi klid a romantiku překrásných ostrovů v Jónském moři.


Řecko – Bohové a hrdinové antických mýtů: 12 olympských bohů

Máte rádi Řeckou historii? Víte, jak si antičtí Řekové představovali vznik světa? Po mnohaletých bojích se usadilo dvanáct olympských bohů v řecké Thesálii na hoře Olymp. A právě o těchto bozích je dvanáctidílný seriál, který 1.10. začíná v ČT. Stránky pořadu jsou Bohové a hrdinové antických mýtů. POkud dáváte přednost knihám, tak předlohu seriálu vydalo knižně nakladatelství Olympia jako Bohové a hrdinové antických mýtů, 1. vydání.


Tradiční řecká svatba – seminář

Ve dnech 24. – 28. 9. 2010 pořádá na Vysočině česká pobočka Lycea Řekyň metodický seminář řeckých tanců a hudby na téma tradiční řecká svatba.
Nikos Petroulias z Lycea Řekyň v Kalamatě povede na semináři členy oddělení národních tanců, oddělení uměleckého a hudebního i přispívající členy z oddělení národních tradic. Pokud Vás zajímají podrobnosti a máte zájem o účast, napište nám.


Líbí se Vám řecká hudba?

Podívejte se na forum zaměřené především na témata spojená s řeckou tradiční hudbou a tancem. Fórum má sloužit k prezentaci jednotlivých umělců, k vzájemnému navazování nových kontaktů a k získávání nových informací ze světa kultury i k částečnému zmapování tématických stránek na internetu. Vítány jsou všechny příspěvky a poznámky směřující k tématům souvisejících s hudbou, tancem, hudebním a tanečním vybavením (nástroje, kroje), k pozvánkám na tématické akce v ČR a zahraničí, atd. Tak tedy, odkaz je Řecká hudba


Pozor - ve vyhledávání jsme odstranili možnost vyhledat jen Last Minute

Na první pohled to vypadá divně, když mnoho lidí chce právě Last Minute, ve skutečnosti bylo vyhledávání podle LM zbytečné. Důvody byly dva. Cestovní kanceláře uvádějí snížené ceny v datech vždy, takže je ve vyhledávání v Přehledu zájezdů do Řecka najdete vždy a to včetně správných cen Last Minute. A naopak, některé CK uvádějí špatně strukturu cen, kde jim chybí označení LM, takže i když cena byla za LM, ve vyhledávání jejich LM chyběl. Takto budou zlevněné zájezdy zobrazeny vždy bez ohledu na to, zda je CK tak označí nebo ne.

A důvod druhý -  předpokládáme, že pro klienty rozhoduje cena, ne zda je to Last minte nebo ne. A jelikož často docházelo k tomu, že CK měly cenu LM jen třeba o stovku nižší, než byla původní cena, moc velké zlevnění se tedy nekonalo a zájezd last minute byl pak dražší, že než normální zájezd od jiné CK, která by se však ve vyhledávání jen podle LM nezobrazila.


Další CK a destinace Bulharsko

Kromě toho, že pro Vás připravujeme další cestovky, které budou mít zájezdy přímo v online systému a budou tedy jen u zde a u žádného jiného prodejce, tak jsme pro Vás připravili i další destinaci v detailech. Výběr jsme udělali podle dotazů a přání návštěvníků  a tak vznikl portál Bulharsko v detailech. Pokud jste tam již byli, opět máte možnost vyhrát velké slevy a to i na Řecko. Jinými slovy - vložte na webu Bulharsko fotku a získejte zájezd na Thassos :-)


Další CK v online rezervacích

S radostí Vám oznamujeme, že jsme do systému Řecko – přehled zájezdů přidali další dvě cestovní kanceláře. Jedná se o CK Brenna a CK Daniela Travel (kliknutím na jméno CK se dostanete na předhled zájezdů s výběrem jen od těchto CK). Zájezdy zde zakoupíte za stejných podmínek jako u CK a to VČETNĚ slev za online rezervace. Zakoupením zájezdů přes tyto stránky nám velmi pomáháte s rozvojem těchto stránek. Děkujeme za Vaši důvěru a pomoc.

Petr


Poděkování

Vemi děkujeme uživateli s přezdívkou nudista, který nám pomohl doplnit mnoho informací z ostrova Karpathos.


Virtuální výloha

Upravili jsme virtuální výlohu (Aktuální akce a slevy CK), takže kromě letáků s akcemi a extra nabídkami zde najdete ke stažení i aktuální lasty (Řecko - Last Minute zájezdy) některých CK, jejichž data nemáme v Přehledu zájezdů do Řecka


CK Viamare

S radostí Vám oznamujeme, že jsme na web přidali a nabídku on-line zájezdů rozšířili o zájezdy CK Viamare. Kompletní nabídku jejich můžete zobrazit kliknutím na Zájezdy do Řecka od CK Viamare.


Další CK v našem systému - CK Jihospol Tours

Nabídka zájezdů přímo zde na webu je opět širší. Od 1.4. zde najdete i zájezdy od CK Jihospol Tours. Zájezdy jsou z Prahy a určitě při vyhledávání dle Vašich představ tuto CK nevynechte. Jejich zájezdy jsou cenově velmi přijatelné a za celou dobu, co je prodáváme, jsme nezaznamenali ani jednu reklamaci nebo problém. Nabídku najdete na stránce Zájezdy do Řecka od CK Jihospol Tours.  


Být s námi se vyplatí

S radostí Vám můžeme oznámit, že jsme rozšířili počet CK, kde můžete dostat extra slevu. Jedná se o CK BonTon, která do Řecka dělá zájezdy převážně do oblastí  Chalkidiki, Rhodos, Olympská riviéra, Thassos, Peloponés a Zakynthos. Mají teď i speciální akci pro rodiny s dětmi. Viz jejich leták v rubrice Aktuální akce a slevy CK.


Virtuální výloha

Na stránce Aktuální akce a slevy CK jsme pro Vás zprovoznili něco jako je výloha u kamenných prodejců. Najdete zde aktuální letáky jednotlivých CK s novinkami, akčními slevami nebo čímkoliv jiným, co by Vás mohlo při výběru zájezdu do Řecka zajímat. Tak tedy - zde je naše výloha.


Poslední otázka

Tak dnes byla zveřejněná poslední otázka ze soutěže Velké řecké vzpomínání. Na odpovědi dám čas cca do konce týdne, pak začnu k jednotlivým otázkám doplňovat správné odpovědi. Každý si tedy bude moci sám porovnat, jak odpovídal a co mělo být správně. Dopisovat to budu postupně. Vyhodnocení proběhne po zveřejnění všech odpovědí. Některé otázky mohly být trochu diskutabilní nebo mít více, než jen jednu správnou odpověď, takže před vyhodnocením bude prostor na případné "reklamace".


Kréta - vily a soukromé ubytování

Přidali jsme nabídku vil a soukromého ubytování na Krétě. Najdete zde jak luxuní vily s několika ložnicemi, koupelnami a luxusním zařízením, tak i normální vilky s vlastním bazénem v ceně od 460,- Kč za osobu za noc.  Detaily včetně kalkulací najdete na stránce Kréta - vily a soukromé ubytování .


VTT prodlužuje slevy

Upozorňujeme všechny, že CK VTT - Venus Trade and Tours nabízí až do konce března slevu až 13%. Kromě toho nabízí svoz na letiště zdarma a to dokonce ze 78 míst (viz Mapa svozových míst VTT). Jejich zájezdy zde najdete velmi jednoduše - zde je přehled Zájezdy do Řecka od CK VTT


Další  CK v systému

Nabídka zájezdů a hotelů byla rozšířena o CK Aeolus. Ve vyhledávání se jejich zájezdy zobrazují ve všech výsledcích, které odpovídají Vašemu požadavku nebo si jejich zájezdy můžete najít v rozšířeném vyhledávání, kde jdou zájezdy vybírat přímo podle pořádající CK. Kompletní přehled jejich zájezdů zobrazíte kliknutím na Zájezdy od CK Aeolus.


Rozšíření partnerských CK

Rozšířili jsme počet cestovních kanceláří, které poskytují extra slevy našim návštěvníkům. Nyní můžete žádat slevu ve výši 500,- Kč i u cestovní kanceláře Brenna. Sleva je slučitelná s ostatními slevami, pokud tedy při zakoupení dovolené řeknete, že jste od webu Řecko v detailech, bude Vaše dovolená levnější o dalších 500,- Kč.


Speciální sleva od CK Mile na zimní zájezdy

Pozor - pokud jste milovníci nejen slunce a koupání v moři, ale třeba i sněhu a lyžování, uričtě Vás zaujme naše nová domluva s CK Mile. Pokud jim při zakoupení zimního zájezdu řeknete, že jste od Řecko v detailech, dostanete speciální slevu ve výši 5%. Detaily jsou na stránce CK Mile - zimní zájezdy se slevou pro návštěvníky Řecko v detailech


20.1. - Do přehledu poznávaček na stránce Poznávací zájezdy jsme přidali nový poznávací zájezd Náhled do duše Řecka


Komboloi

Nedávno jsem se před pár lidmi zmínil o tom, že jsem si udělal vlastní ... ale popořádku. Onehdá jsem se přistihl, jak si pořád s něčím hraju. Nejdříve jsem si hrál se vším možným po kapsách (klíče, mince ...), později jsem dětem sebral řetízek a hrál si s řetízkem. A pak už k tomu byl je krůček. Když píšu o Řecku, proč nezkusit právě komboloi? Jenže kde ho sehnat? Korálky nesmí být ani těžké, ani lehké, takže odpadá sklo a běžné dřevo. Plast jsem nechtěl. A kupovat něco, co si nemohu vyzkoušet, přes internet, je také blbé.

Takže zbývala jediná cesta - udělat si ho. Zdaleka to není tak těžké, jak to vypadá. V prodejně korálků si vyberete to, co vám bude na omak příjemné, kousek pevného provázku a je to :-)  Jen si při navlékání korálků dejte pozor na to, abyste si je nějak logicky rozčlenili tak, abyste na omak poznali prostředek. Je to důležité pro další manipulaci a hrátky. Můžete to udělat třeba tak, že v polovině použijete dva odlišné korálky. Na konci pak provázek roztřepíte a máte komboloi hotové.

Takže ti, kdo jste mne žádali o fotku, tady ji máte:-)

Komboloi - vlastnoručně udělaný

A jak se s Komboloi zachází?

Vysvětlit to nejde, koukněte na obrázek. A ještě lépe, udělejte si komboloi také a zkuste to. Ale pozor - je to velmi návykové :-)

Video

Doplnili jsme informace o Lyceu Řekyň

Lyceum Řekyň je známé v celém helénském světě svým nesmírným přínosem pro udržení a šíření řeckého kulturního dědictví již od roku 1911, kdy bylo založeno v Aténách. V současné době má Lyceum celkem 66 poboček, z toho jich 50 působí v samotném Řecku. České sdružení patří mezi 8 evropských poboček z celkového počtu 16 zahraničních Lyceí. Více na stránce Lyceum Řekyň


Vyhodnocení soutěže pro aktivní uživatele

Soutěž pro aktivní uživatele, která zde probíhala od 1.3. do 30.11. 2009, byla již vyhodnocena a včera proběhlo veřejné losování. Výherce vylosovali zástupci partnerských cestovních kanceláří VTT, Aeolus, Viamare a Jihospol Tours. Cena od CK Ancora byla vylosována v sídle naší společnosti. Na obrazový záznam z losování se můžete podívat na stránce Zájezdy zdarma a další ceny. Všem účastníkům děkujeme za přízeň a podporu a výhercům gratulujeme. Jediné, co nás na soutěži mrzí, je, že bylo tak málo cen. Odměnu si zasloužíte všichni, pokud jste tedy nevyhráli některou hlavních z cen a plánujete opět dovolenou v Řecku, napište nám. Pokusíme se Vám Vaší dovolenou co nelvíce zlevnit - zasloužíte si to.


CK Brenna zahájila prodej

Zahájili jsme prodej zájezdů LÉTO 2010 cestovní kanceláře BRENNA. Novinkou pro rok 2010 je akce DÍTĚ ZDARMA či 3. osoba ZDARMA (platí pouze letištní taxy a palivový příplatek 2 990 Kč). Tato akce platí pouze do 31.1.2010. Klientům, kteří nečerpají akci dítě zdarma či 3. osoba zdarma nabízí CK BRENNA slevu 14 % za včasné zálohování v měsíci prosinci (max. 2 500 Kč/osoba). Celá zpráva je zde ...


Tisková zpráva - Křest katalogu VTT Léto 2010 v řecké restauraci Old Athens

CK VTT uspořádala ve čtvrtek dne 26/11/2009 v řecké restauraci Old Athens tradiční křest nového katalogu Léto 2010, který spatřil světlo světa již v polovině října. Křest nového katalogu CK VTT je tradiční příležitostí formálnějšího osobního setkání a kontaktu významných obchodních partnerů, spolupracovníků a přátel cestovní kanceláře Venus Trade and Tours. Na pozvané hosty čekal nejeden milý zážitek ...  celá zpráva je zde.


Koncert řeckých koled

5. 12. 2009 v 17:00 v českém pravoslavném chrámu svatého Cyrila a Metoděje, Praha 2, Resslova 9  vystoupí ženský pěvecký sbor Filokalia. Sbormistr Mario Christou uvede pásmo čtyřhlasé úpravy vánočních koled z celého řeckého světa. Koncert zaštítili velvyslanci Kypru i Řecka.


Program Lycea Řekyň na prosinec 2009:

4. – 6.12.2009 Praha seminář řeckých tanců, písní a hudby

5.12.2009 Praha oslava svátku svatého Nikolaose

10. 12. 2009 Brno Národní divadlo v Brně 9. vánoční koncert národnostních a etnických menšin „Žijeme v jednom městě“ v Redutě


--- • --- • ---
---