Recovering a forgotten password

Setting up a new account

Holiday in Greece

Greece and the Greek islands are a beautiful region. Every island is remarkable and has its unique atmosphere, and every single island can offer something both for tourists and travellers. Searching for peace and romanticism? Looking for active places with varied nightlife scene? Discover all the islands and choose the best one for you!

 

Prodej zájezdů na rok 2022

Letos to bylo extrémně brzy, ještě jsme prodávali poslední zájezdy na letošní rok, a zároveň již první na rok příští. Možná, že na nákup je ještě nyní opravdu brzy, ale déle, než do února, byste váhat neměli, aby se neopakovala situace z letoška, kdy řada lidí odložila nákup a čekala na zajímavý Last minit, který nejenže nepřišel, ale pak už nebylo skoro nic, téměř všechno zajímavé ubytování  a všechny nej lokality byly v létě již vyprodané.Zprávy z předchozích let

Níže uvedené zprávy jsou jen občasné základní info vkládané v průběhu asi deseti posledních let, Všechny potřebné informace najdete na stránce jednotlivých ostrovů.


Jak je teď v Řecku?

Samozřejmě tím nemyslíme počasí, i když, kdo chce, může se podívat na stránku Řecko - počasí, ale myslíme tím život a situaci celkově. Mám v Řecku poměrně hodně přátel, pár soukromých, pár pracovních, vše cestovní ruch, a ti si nestěžují. Pravda, ani nejásají, ale prý je všechno v pohodě, obchodu a práci se daří, turistů přijelo více, než by s ohledem na samé negativní články a zprávy očekávali. Dokonce kolegové z půjčoven aut a motocyklů na největších ostrovech hlásili, že od července do půli září mají plno. To samé kamarádi, kteří mají v Řecku studia a apartmány a nabízí soukromé ubytování. Tak snad se tato situace udrží a vše bude dobré i v roce 2016.


Sledování aktuálních akcí a zajímavostí z Řecka

Protože CK vypisují akce občas velmi nahodile a jen na krátkou dobu (často je zajímavá sleva jen na několik dní k příležitosti "narozenin" ck nebo třeba k velikonocům) a občas je problém informaci zákazníkům rychle doručit, založili jsme vlastní stránku na Facebooku. Kromě slevových akcí zde najdete i různé zajímavosti a novinky jako je info o rozšíření nabídky na méně tradiční ostrovy, info o nových ubytování nebo třeba upozornění na zajímavé články a zprávy z Řecka. Stránky jsou Řecko v detailech na Facebooku a pokud si nás přidáte do oblíbených, budeme velmi rádi. Upozorňujeme, že na Facebooku budou jen vybrané zajímavosti a akce, pro běžné lasty a dlouhodobé akce i nadále sledujte Aktuální akce a slevy CK


Mapa Řecka

V souvislosti s drobnými změnami grafiky jsme změnili záhlaví stránky. Nově grafické znázornění Řecka s možností přímého odkazu z mapy najdete na stránce Mapa Řecka


Nové letovisko na Kefalonii

Přidali jsme do naší databáze nové letovisko na ostrově Kefalonia. Jmenuje se Spartia a  doporučuje me ho všem, kdo mají rádi klid a romantiku překrásných ostrovů v Jónském moři.


Řecko – Bohové a hrdinové antických mýtů: 12 olympských bohů

Máte rádi Řeckou historii? Víte, jak si antičtí Řekové představovali vznik světa? Po mnohaletých bojích se usadilo dvanáct olympských bohů v řecké Thesálii na hoře Olymp. A právě o těchto bozích je dvanáctidílný seriál, který 1.10. začíná v ČT. Stránky pořadu jsou Bohové a hrdinové antických mýtů. POkud dáváte přednost knihám, tak předlohu seriálu vydalo knižně nakladatelství Olympia jako Bohové a hrdinové antických mýtů, 1. vydání.


Tradiční řecká svatba – seminář

Ve dnech 24. – 28. 9. 2010 pořádá na Vysočině česká pobočka Lycea Řekyň metodický seminář řeckých tanců a hudby na téma tradiční řecká svatba.
Nikos Petroulias z Lycea Řekyň v Kalamatě povede na semináři členy oddělení národních tanců, oddělení uměleckého a hudebního i přispívající členy z oddělení národních tradic. Pokud Vás zajímají podrobnosti a máte zájem o účast, napište nám.


Líbí se Vám řecká hudba?

Podívejte se na forum zaměřené především na témata spojená s řeckou tradiční hudbou a tancem. Fórum má sloužit k prezentaci jednotlivých umělců, k vzájemnému navazování nových kontaktů a k získávání nových informací ze světa kultury i k částečnému zmapování tématických stránek na internetu. Vítány jsou všechny příspěvky a poznámky směřující k tématům souvisejících s hudbou, tancem, hudebním a tanečním vybavením (nástroje, kroje), k pozvánkám na tématické akce v ČR a zahraničí, atd. Tak tedy, odkaz je Řecká hudba


Poděkování

Vemi děkujeme uživateli s přezdívkou nudista, který nám pomohl doplnit mnoho informací z ostrova Karpathos.


Poslední otázka

Tak dnes byla zveřejněná poslední otázka ze soutěže Velké řecké vzpomínání. Na odpovědi dám čas cca do konce týdne, pak začnu k jednotlivým otázkám doplňovat správné odpovědi. Každý si tedy bude moci sám porovnat, jak odpovídal a co mělo být správně. Dopisovat to budu postupně. Vyhodnocení proběhne po zveřejnění všech odpovědí. Některé otázky mohly být trochu diskutabilní nebo mít více, než jen jednu správnou odpověď, takže před vyhodnocením bude prostor na případné "reklamace".


Komboloi

Nedávno jsem se před pár lidmi zmínil o tom, že jsem si udělal vlastní ... ale popořádku. Onehdá jsem se přistihl, jak si pořád s něčím hraju. Nejdříve jsem si hrál se vším možným po kapsách (klíče, mince ...), později jsem dětem sebral řetízek a hrál si s řetízkem. A pak už k tomu byl je krůček. Když píšu o Řecku, proč nezkusit právě komboloi? Jenže kde ho sehnat? Korálky nesmí být ani těžké, ani lehké, takže odpadá sklo a běžné dřevo. Plast jsem nechtěl. A kupovat něco, co si nemohu vyzkoušet, přes internet, je také blbé.

Takže zbývala jediná cesta - udělat si ho. Zdaleka to není tak těžké, jak to vypadá. V prodejně korálků si vyberete to, co vám bude na omak příjemné, kousek pevného provázku a je to :-)  Jen si při navlékání korálků dejte pozor na to, abyste si je nějak logicky rozčlenili tak, abyste na omak poznali prostředek. Je to důležité pro další manipulaci a hrátky. Můžete to udělat třeba tak, že v polovině použijete dva odlišné korálky. Na konci pak provázek roztřepíte a máte komboloi hotové.

Takže ti, kdo jste mne žádali o fotku, tady ji máte:-)

Komboloi - vlastnoručně udělanýDoplnili jsme informace o Lyceu Řekyň

Lyceum Řekyň je známé v celém helénském světě svým nesmírným přínosem pro udržení a šíření řeckého kulturního dědictví již od roku 1911, kdy bylo založeno v Aténách. V současné době má Lyceum celkem 66 poboček, z toho jich 50 působí v samotném Řecku. České sdružení patří mezi 8 evropských poboček z celkového počtu 16 zahraničních Lyceí. Více na stránce Lyceum Řekyň

--- • --- • ---
---